“GRUPIMI I DHJETORIT 90”: KY ESHTE SI DHJETORI I 1990- es

“Grupimi i dhjetorit 90” ka zhvilluar ne Shkoder nje takim ku kujtoj 8 dhjetorin e 25 viteve me pare. Kryetari i grupimit dhjetor 90 Beslim Ahmetaj tha se Shqiperia ka nje tjeter Hitler vecse kete here me trup me te gjate dhe mendje me te shkurter.

Per deputeten Mimoza Hajdarmetaj njeheresh edhe studente e dhejtorit 90 Shkodra ka qene gjithnje shembull i qendreses dhe neser duhet te beje te njejten gje pasi perballe ka nje tjeter Dhjetor qe i duhet dhene fund

Djali i Azem Hajdarit , Kiri Hajdari tha se nga Shkodra e martireve te Postrribes dhe te 2 prillit do te kete nje tjeter revolucion dhe ai eshte neser me daten 8 Dhjetor.

Te pranishem ne takim ishin deputete, studente te dhjetorit te 90-tes, dhe drejtues te partise demokratike. 25-vite m par, n Qytetin “Studenti”, studentt e Universitetit t Tirans ngritn krye pr her t par n historin 46-vjeare t komunizmit, kundra ktij regjimi famkeq.

Lexoni dhe kete

META JEP MESAZHIN E PRERË PËR POLITIKËN

Presidenti Ilir Meta i bën thirrje gjithë politikës shqiptare të mos humbasë më asnjë minutë …