“GRUPIMI I QENDRES SE DJATHTE”, TAKIM NE SHKODER

Shkodra ka qenë ndalesa e radhës e ‘Grupimit të qendrës së djathtë’. Krerët e 5 partive aleate të Partisë Demokratike, Fatmir Mediu i PR, Agron Duka i PAA, Nard Ndoka i PDK, Dashamir Shehi i LZHK dhe Vangjel Dule i PBDNJ, zhvilluan një bashkëbisedim të hapur me strukturat dhe simpatizantët e partive që drejtojnë. Ato u shprehën të bindur se nuk do të ketë zgjedhje me 30 qershor, si edhe komentuan vendimin për hapjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE.

Krerët e këtyre forcave politike kanë një thirrje për shkodranët dhe gjithë shqiptarët për protestën e 2 qershorit.

Lexoni dhe kete

ADEMI: KRIM ELEKTORAL ME 30 QERSHOR

Kryetarja e Bashkisë Shkodër Voltana Ademi ka depozituar në prokurori padin ndaj shkeljeve të kryera …