Sunday , 20 January 2019

GURAKUQI: LIRIA EKONOMIKE DO TE SHMANGE MONOPOLET

Qasja e Partise Demokratike eshte e bazuar ne lirine ekonomike dhe uljen e nivelit te taksave. Keshtu u shpreh kandidati per deputet i Partise Demokratike ne Qarkun e Shkodres, Romeo Gurakuqi, teksa zhvilloi takime me qytetare dhe biznese ne lagjen e Xhabijes te qytetit te Shkodres. Gurakuqi premtoi se liria ekonomike do te shmange monopolet.

Kryesuesi i listes se PD-se ne Shkoder shtoi se nje perfaqesim sa me i madh i Shkodres ne parlamentin e ardhshem do ti mundesoje marrjen e asaj pjese qe i takon ne buxhetin e shtetit dhe investime.

Nga ana tjeter, tregtaret i uruan suksese kandidateve dhe u dhane fjalen se do te votojne PD-ne ne 25 Qershor.

Kandidatet e Partise Demokratike ne Qarkun e Shkodres moren mbeshtetjen e qytetareve per nje rezultat pozitiv ne zgjedhjet e 25 qershorit.

Lexoni dhe kete

NDRYSHIMET NE QEVERI

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekretuar ministrat e rinj të kabinetit të propozuar nga …