Breaking News

GURAKUQI MERR MBESHTETJEN E BANOREVE TE RAJONIT 3

Kryesuesi I listës së kandidatëve për deputet të Partisë Demokratike Romeo Gurakuqi ka zhvilluar takime derë më dërë me banorët e lagjeve të ndryshme të rajonit numër 3 të Shkodrës. Në takimet me banorët kryesuesi I listës së kandidatëve të PD-së Romeo Gurakuqi gjatë prezantimit të programit elektoral të qeverisjes së nesërme mori mbështetjen e banorëve të zonës në zgjedhjet e 25 qershorit.

Gurakuqi gjatë këtyre takimeve me banorët e Shkodrës dhe prezantimit të programit u shpreh se banorët kërkojn seriozitet dhe një mbështetje nga të zgjedhurit e tyre. Ndërsa theksoi se PD ka mbështetjen e SHBA dhe të Presidentit Trump.

Gurakuqi nga takimet me banorët e rajonit 3 të qytetit të Shkodër siguropi mbështetjen e tyre. Ndërsa garantoj banorët se do punoi fortë në zhvillimin e infrastrukturës dhe shtrirjen e investimeve në gjithë qarkun e Shkodrës. Ndërsa u shpreh se programi qeverisës I PD  dhe I Lulzim Bashës është program I gjithë shtetasve të Republikës së Shqipërisë. Gjatë këtyre takimeve ishe I shoqëruar nga kandidatja për deputete dhe nënkryetarja e FRPD-së Benardeta Syku.

Lexoni dhe kete

PAA NIS PERGATITJET PER ZGJEDHJET LOKALE

Nga shkodra Partia Agrare Ambientaliste ka nisur përgatitjet për zgjedhjet lokale të 2019, në takim …