Breaking News

GURAKUQI: TE RESPEKTOHET PUSHTETI VENDOR

Ish deputeti i PD-se Romeo Gurakuqi i pranishem ne takim me Drejtorin e Policise se Shkodres u shpreh se i kemi kerkuar drejtorit te rrespektoj autonomine e pushtetit vendor, dhe te mos procedohet asnje polic bashkiak, pasi ata jane ne mbeshtetje te zbatimit te ligjit.

Gurakuqi u shpreh se i kemi kerkuar te ndalohet paligjeshmeri dhe te zbatohet vetem ligji dhe mbeshtetja ndaj pushtetit vendor ne kerkesat e tyre.

Mbeshtetesit e opozites premtuan se do vijojne protesta e tyre. Deri tani jane 5 te arrestuar dhe 15 te shpallur ne kerkim pas incidenteve te se martes mbrema ne Shkoder tek KZAZ nr 3.

Lexoni dhe kete

BASHA: SULMET KUNDËR OPOZITËS NUK I FSHEHIN DOT DËSHTIMET

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar sërish përmes një deklarate shpërndarë mediave, lidhur me …