Monday , 26 October 2020

HAFIZI: DO TU TREGOJME SOCIALISTEVE SE SI ESHTE ABUZUAR NE EMER TE TYRE

Deputetja e Partis Socialiste, Mimoza Hafizi thekson se referendumi i 9 prillit ishte nj proces me shkelje t panumrta ligjore. Duke shprehur qndrimin e saj kundr dhe t deputetit Ben Blushi, Hafizi thekson se procesi ishte fars dhe kundr rregullave t brendshme t partis.N nj mesazh n Fb, Hafizi shprehet se do t krkoj fotokopjet e listave dhe do t verifikoj me lista n dor, emr pr emr, ata q votuan.

N Kodin Zgjedhor t Partis, neni 55.6, si alternativ referendare ne kishim t drejtn e vzhgimit t procesit. E kemi krkuar q n ditn e par, publikisht. Nj dit para referendumit, un kam ndjekur gjithkund Komisionin Zgjedhor t Partis Bashkia Shkodr, pr ti krkuar akreditimin e vzhguesve n 11 qendrat e votimit n kt bashki. Komisioni sht fshehur, sht ndrruar n momentin e fundit, nuk m sht prgjigjur. Pr kt kam dokumentim t plot. Ne nuk na u dha mundsia t kemi vzhgues, pr t shnuar se cilt ishin pjesmarrsit real n procesin e votimit.

Pr kt arsye, ajo krkon q tu vihet n dispozicion fotokopja e t gjitha listave t pjesmarrsve n procesin e votimit me nnshkrimin e votuesve t 385 qendrave t votimit n t gjith vendin. Dhe kjo sipas deputetes, krkohet pr nj arsye.

Me kto lista n dor ne do shkojm t kontaktojm t gjith socialistt shqiptar, qytet m qytet e fshat m fshat, pr tiu treguar sesi emrat e tyre jan abuzuar dhe se sa i shmtuar dhe i manipuluar ka qen ky proces. sht detyra jon morale para socialistve dhe shqiptarve! Krkesn do ia parashtrojm Komisionit Zgjedhor t Partis, sapo ky komision t shpall rezultatin e referendumit, kuti pr kuti, ashtu si e krkon Kodi Zgjedhor i Partis.-prfundon Hafizi.

Lexoni dhe kete

“BRENDA MANDATIT TË ARDHSHËM, SHQIPËRIA DUHET TË JETË ANËTARE E BE”

Brenda mandatit të ardhshëm, Shqipëria duhet të jetë anëtare e BE-së. Ky është premtimi i …