Wednesday , 21 October 2020

HAFIZI: KERKUAM ZYRTARISHT HAPJEN E KUTIVE TE VOTIMIT

Grupi i deputetve socialistt, q kundrshtuan refrendumin pr mandatin e kryetarit t PS-s, Edi Rams, ka dorzuar sot krkesn zyrtare pr hapjen e kutive t votimit.Lajmin e dha deputetja Mimoza Hafizi, pas mbledhjes s Grupit Parlamentar ku ishte i pranishm edhe Kryetari Edi Rama.

Kemi dorzuar sot zyrtarisht krkesn pr hapjen e kutive t referendumit n Komisionin Zgjedhor t PS-s, njoftoi deputetja,pjes e grupit t deputetve q mbshtesin Ben Blushin dhe ekonsideruan mbajtjen dhe zhvillimin e ktij referendumi totalisht nj fars.

Mbledhja e Asambles do t bhet t shtunn, tha Hafizi. Sot kam depozituar n Komisionin Zgjedhor t Partis krkesn pr hapjen e kutive t referendumit dhe n mbledhjen e Asambles Kombtare n varsi t prgjigjes q do t kem dhe t prgjigjes q nuk kam marr nga Komisioni i Garancive Statutore pr t gjith ato shkelje q kemi pretenduar pr referendumin, do t jen objekte diskutimi.

Lexoni dhe kete

PD: SITUATË E RËNDË ME COVID-19 NË SHKOLLA

Informacione shqetësuese vazhdojnë të vijnë çdo ditë në Partinë Demokratike. Numri i rasteve të mësuesve …