Monday , 26 October 2020

HAFIZI NE FB: PARTIA U KTHYE TE ENVERI

Deputetja socialiste e qarkut t Shkodrs, Mimoza Hafizi ka ironizuar deklaratat e sotme t profesorit t Partis Socialiste Servet Pllumbi n lidhje me referendumin brenda partis, i cili tha se Ben Blushi dhe Hafizi jan pakic dhe ata jan vetprjashtuar nga partia ku bjn pjes.

Prof. Servet Pellumbi, shqiptari m i lumtur me rezultatin 95% te referendumit ne PS. M n fund partia u kthye te sh. Enver. Nostalgji!, shkruan sot n Facebook Hafizi. Ndrsa, Pllumbi sht shprehur se Blushi ka prjashtuar veten nga Partia Socialiste: “Nse tjetri prjashton vetveten, nuk ka nevoj pr prjashtim.

Deputeti i Partis Socialiste Ben Blushi ka reaguar pas mbledhjes s grupit parlamentar t PS n lidhje me referendumin e mbajtur brenda partis.Duke folur pr gazetart jasht selis s PS, Blushi u shpreh se n referendum ka patur nj pjesmarrjes t ult dhe kutit jan mbushur me vota.Deputeti shtoi gjithashtu se t gjitha kto zhvillime brenda PS po bhen objekt tallje nga Evropa, duke iu referuar deklaratave t ish-ministres franceze pr zgjedhjet q duhet t mbahen brenda PS-s n Franc.

Lexoni dhe kete

“BRENDA MANDATIT TË ARDHSHËM, SHQIPËRIA DUHET TË JETË ANËTARE E BE”

Brenda mandatit të ardhshëm, Shqipëria duhet të jetë anëtare e BE-së. Ky është premtimi i …