Saturday , 24 October 2020

HAFIZI: PO NDESHI SHKELJE FLAGRANTE. SOCIALISTE MOS VOTONI PER REFERENDUM

Deputetja Mimoza Hafizi vetem disa ore perpara zhvillimit te votimit per referendum brenda PS- se ka dale ne nje deklarate per mediat ku denoncoi shkeljet flagrante. Ka disa ore qe perpiqem qe te gjej komisionin, por askush nuk pergjigjet tha Hafizi e cila hodhi dyshime te forta se procesi po manipulohet.

Hafizi shpreson qe socialistet ti kene kuptuar argumentat e saj, teksa tha se asgje nuk eshte personale, por parimore.E pyetur nese eshte shkelur statuti gjate kohes qe ajo ishte me e angazhuar politikisht ashtu sikurse Koordinatori Agm Shima deklaroi me heret, dha kete pergjigjese Shimaj duhet tu tregoj se ku eshte shkelur statuti.

 

Hafizi eshte e bindur se ky referendum nuk do te votohet, pasi ne kete menyre kemi legalizim te kryetarit dhe jo respekttim te normave.

Lexoni dhe kete

PËRZGJEDHJA E KANDIDATËVE PËR DEPUTETË NË PARTINË DEMOKRATIKE

Komisioni i vlerësimit të Kandidatëve pranë PD-së përmbylli të enjtën proçesin për përzgjedhjen e kandidatëve …