Saturday , 24 October 2020

HAFIZI: PROÇESI REFERENDUMIT I PARREGULLT!

Procesi I referendumit nisi si I parregullt dhe ashtu u mbyll, deklarata erdhi nga deputetja e PS Mimoza Hafizi gjate nje komunikimi me gazetaret ne Shkoder. Hafizi e cilesoi si procesin e vetem nje pale, pasi te tjeret nuk u lejuan te merrnin asnje informacion duke e cilesuar si procesin me te paprecedent ne historine boterore.

Nga ana tjeter Hafizi foli edhe per të ardhmen e saj dhe deputetit Blushi pas ketij referendumi.

Nderkohe procesi zgjedhor ne PS- ne Shkodres eshte mbyllur ndersa pjesemarrja ka qene rreth 80%. Me heret Deputetja Socialiste Mimoza Hafizi i ka drejtuar nje leter komisionit Zgjedhor te Partise socialiste Bashkise Shkoder ku shfaqi pretendimet se po pengohej per te monitoruar zgjedhjet per referendum.

Lexoni dhe kete

PĂ‹RZGJEDHJA E KANDIDATĂ‹VE PĂ‹R DEPUTETĂ‹ NĂ‹ PARTINĂ‹ DEMOKRATIKE

Komisioni i vlerĂ«simit tĂ« KandidatĂ«ve pranĂ« PD-sĂ« pĂ«rmbylli tĂ« enjtĂ«n proçesin pĂ«r pĂ«rzgjedhjen e kandidatĂ«ve …