HAFIZI: TE RESPEKTOHET STATUTI, S’KAM BERE PUBLIKE VOTEN

Nga Shkodra ne mbledhjen e kryesisė socialiste tė kėsaj bashkie deputetja e PS- se Mimoza Haifizi ka ripėrsėritur kėrkesėn e saj pėr nisjen e procedurave pėr zgjedhjen e kryetarit tė PS- sė nė kongresin e Marsit.

Por pavarėsisht kėsaj deklarate Hafizi duke parė edhe presionet e shtuara brenda PS- se ndaj pėrkrahėsve tė Blushit, ka deklaruar se pavarėsisht kėsaj kėrkese, nė asnjė rast nuk ka bėrė publike votėn e saj pro apo kundėr Ramės si kryetar, por thjesht mbėshtet Blushin nė kėrkesėn pėr respektim e statutit dhe mbajtje tė zgjedhjeve.

I pranishėm nė kėtė mbledhje ka qėnė edhe koordinatori i i selisė rozė pėr rajonin e Shkodres, Ministri Jashtėm Ditmir Bushati, I cili theksoi se nė takimin me socialistėt e ketij qyteti nuk kishte diskutime rreth mbajtjes apo jo tė zgjedhjeve brenda PS- sė, ndėrsa shtoi se zgjedhje do tė vazhdojė tė ketė gjithmonė brenda PS- sė

Takimi i degės sė PS Shkoder vjen si pjesė e planit periodik tė punės ku strukturat qė ndodhen nė proēes riorganizimi, bėhen gati pėr zgjedhjen e kryetarit tė ri tė partisė nė kėtė rreth.

Lexoni dhe kete

MEDIU: NƋ ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARƋT TƋ SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorĆ« tĆ« zonĆ«s sĆ« Levanit tĆ« …