Friday , 27 November 2020

HAPET PAVIONI I TRETË I COVID 3 ME SHTRETËR TË LIRË

Këtë të dielë është hapur edhe pavioni i tretë në Spitalin COVID 3 për të pritur të sëmurët. Zv. drejtorja e QSUT, Arjana Strakosha, tha në një komunikim për mediat se ka ende kapacitete shtretërish të lirë për t’iu shërbyer qytetarëve.

Ajo theksoi se janë në gjendje të gatshme për të mirëpritur të gjitha llojet e stadeve të sëmundjeve me investimet përkatëse.

Sipas Strakoshës, alarmi që janë pakësuar kapacitetet spitalore, për momentin apo deri në skenarët aktualë nuk është i vërtetë.

Në fakt, situata në vendin tonë vijon të rëndohet, ku çdo ditë ka rritje të numrit të infektuarve, por edhe të viktimave.

Lexoni dhe kete

MANASTIRLIU: TESTIMET E SHPEJTA DO VIJNË BRENDA DHJETORIT

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, nga Kuvendi foli për masat që janë marrë në këtë …