Sunday , 8 December 2019

HAPET SEZONI TURISTIK NE PLAZHIN E VELIPOJES

Mes lojërave të ndryshme dhe muzikës është hapur këtë të dielë sezoni turistik në plazhin e Velipojës. Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi tha se po përpiqemi të përmirësojmë shërbimet në këtë plazh.

Ademi foli edhe për sigurinë në plazh, ndërkohë një problematikë në sezonet e fundit kanë qenë zhurmat, ku për këtë kryebashkiakja Ademi shton:

Sipas Ademit, kriza politike ka ndikuar tek sezoni turistik përsa i përket numrit të pushuesve.

Në fakt, numri i pushuesve ka qenë i ulët në këto ditët e para të qershorit, por shpresohet që një numër i tillë të vijë në rritje në ditët në vijim, duke qenë se edhe temperaturat janë të larta.

Lexoni dhe kete

NXENESIT E AKOMODUAR NE SHENGJIN NISIN SHKOLLEN

Në shkollën 9-vjeçare “At Zef Pllumi” në Shëngjin numri i nxënësve është dyfishuar. Fëmijet e …