Saturday , 16 February 2019

HAPJA E NEGOCIATAVE PER SHQIPERINE, NGA MALESIA E MADHE FLET AMBASADORJA VLAHUTIN

Vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë do të merret nga vendet anëtare të Bashkimit Evropian, por e rëndësishme është zbatimi i reformave. Kështu u shpreh nga Malësia e Madhe, ambasadorja e Bashkimit Evropian në vendin tonë, Romana Vlahutin.

Por, a është hapja e kampit për refugjatët kusht për hapjen e negociatave? Për këtë, Vlahutin ka një përgjigje….

Ndërkohë, ajo foli edhe për problemin e pronës, ku theksoi se nuk mund të ketë asnjë investim të mirë nëse kjo çështje nuk zgjidhet.

Ndër të tjera, ambasadorja Vlahutin shtoi se Shqipëria ka arritur në një fazë në të cilën duhen hapur negociatat.

Lexoni dhe kete

NË MAJ SHKODRA PRET DY QEVERITË SHQIPËRI-KOSOVË

Në muajin maj do të mbahet sërish një mbledhje e përbashkët mes qeverisë së Kosovës …