Sunday , 17 January 2021

HAPJA E SPITALIT COVID4, FLASIN MJEKËT

Pas hapjes të spitalit Covid 4 ka nisur edhe puna në këtë godinë.

Në një video të publikuar nga ministria e shëndetësisë, mjekët që punojnë në këtë spital, shprehen se këtu vijnë pacientët që janë në gjendje të mirë, por duan kohë për rikuperim.

Sic është bërë e ditur, ky spital ka një kapacitet prej 100 shtretërish.

Lexoni dhe kete

MANASTIRLIU: DO MBETEN NË FUQI MASAT AKTUALE NË VEND

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, dhe përfaqësues të Komitetit Teknik të Ekspertëve dolën këtë të …