Sunday , 17 December 2017
Breaking News

“HARMONIA E NGJYRAVE”, EKSPOZITA E PIKTORIT HAXHI KASTRATI

“Harmonia e Ngjyrave” ishte tema e ekspozites se rradhes te hapur ne institutin “Yunus Emre” te qytetit te Shkodres. Piktori i njohur nga Kosova Haxhi Kastrati prezantoi para te ftuarve punimet e tij. Ne kete ekspozite, ai paraqiti 53 vepra te nderthurura nga ekuilibri i kontrastit, perspektiva dhe pershtatja e dritehijeve. Vete Kastrati tha se prezantohet me nje pjese te krijimtarise se tij, te punuar ne 2 vitet e fundit ku paraqiten frymezimet e artit ne vitet e fundit.

Pervec artdashesve shkodrane, ne kete ekspozite nuk munguan edhe artiste nga Kosova.

Lexoni dhe kete

“LUMTURI NE FUKARALLEK” MBUSH SALLEN E TEATRIT “MIGJENI”

Mbremjen e se Merkures u shfaq premiera e komedise “Lumturi ne Fukarallek” ne teatrin “Migjeni” …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin