Tuesday , 21 November 2017

HEC- et NE LUMIN E SHALES, REAGON KESHILLTARI RUPA

Lumi i Shales pas promovimit te tij edhe nga Kryeministri Edi Rama ne rrjetet sociale, kete te marte ka marre nje tjeter lajm. Ministria e Energjitikes i ndez driten jeshile ndertimit te Hecit ne kete zone turstike. Per ambjentalistin Mark Rupa implementimi i ketij projekti do te ishte nje vdekje per turizmin dhe banoret e zones.

Rupa i ka bere thirrje kryebashkiakes Voltana Ademi, deputeteve te qarkut Shkoder qe te mos lejojne kete katastrofe mjedisore.

Rupa njëherësh edhe banor i zonës dhe ben me dije se do te kete reagime te forta nese projekti nis te impelemtohet.

Lexoni dhe kete

PROJEKT-BUXHETI 2018, BY-PASS-i DHE VLLAZNIA

Projekt-buxheti i 2018-tes i Bashkise Shkoder vijon te jete ne qender te diskutimeve. Por, per …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin