Saturday , 31 October 2020

HELIKOPTERI MALAZEZ SHUAN ZJARRIN NE VERMOSH!

sht shuar pas 3 ditsh aktive, vatra e zjarrit n zonn e Vermoshit n rrethin e Malsis s Madhe. Ka qen nderhyrja nga ajri prmes helikopterit t ardhur nga Mali i Zi q ka shuar vatrn n zonn e Tamars, ndrsa m hert vatra aktive n Selc u shua nga ndrhyrja e shrbimit zjarriks t Shkodrs me an t 2 mjeteve dhe 50 forcave t ushtris.

Dmet e shkaktuara kan qen t konsiderueshme n kurorn e gjelbrt, ndrsa dyshohet q zjarri ka qen i qllimshm.

Ndr vite kjo ka qen pjesa e vetme e paprekur nga prerjet e paligjshme t pyjeve nga mungesa e rrugs. Dyshohet se zjarri sht vn qllimisht pr hapjen e rrugs. Policia ka nisur hetimet mbi kt rast.

Lexoni dhe kete

KANOSTE FAMILJARET, PRANGOSET 21-VJEÇARI NE KURBIN

Shërbimet e Policisë Kurbin dhe forca e posaçme “Shqiponja” në DVP Lezhë, pasi kanë marrë …