Friday , 23 October 2020

HIDROCENTRAL NE VALBONE, ZONAT E MBROJTURA KUNDER

Ndrtimi i hidrocentraleve brenda parkut kombtar t Valbons ka hapur nj debat t gjr dhe po kundrshtohet fuqishm nga komuniteti i zons. Krah tyre sht edhe kreu i agjensis kombtare t zonave t mbrojtura Zamir Dedej i cili shprehet se sht kundr t tilla veprave q shfrytzojn burimet natyrore.

Pr zonn e Thethit Dedej sqaron se sht informuar nga mediat, por nuk ka dijeni se ka leje t dhna.

Pr zonat e mbrojtura Dedej paralajmeroj nje sere projektesh te rendesishme qe do te aplikohen gjate muajve vijues.

Lexoni dhe kete

100-VJETORI I LINDJES SË SHËN GJON PALIT TË DYTË

Kisha Katolike Shkodër ka organizuar një meshë pasditën e së enjtes me rastin e 100-vjetorit …