Sunday , 17 December 2017
Breaking News

“HISTORI JETE” NE MUZEUN HISTORIK “OSO KUKA”

“Histori jete” ishte titulli i ekspozites se hapur pasditen e se henes ne muzeun historik “Oso Kuka” ne qytetin e Shkodres. Aktivitet qe u organizua me rastin e Javes se Pavaresise. Kjo ekspozite synonte te risjellte ne vemendjen e publikut jo vetem objektet si deshmi historike e zhvillimeve te caktuara, por edhe te bashkoje copeza memoriesh te gjithesecilit. Aplikacione me vlera te veçanta artistike si ne porcelan, fajance, ar e argjend u realizuan edhe ne mobilje shtepiake, ene e paisje te tualetit vetjak.

Ne kete ekspozite ishte e pranishme edhe kryebashkiakja e Shkodres, Voltana Ademi, sebashku me historiane dhe studiues te qytetit te Shkodres.

Lexoni dhe kete

“LUMTURI NE FUKARALLEK” MBUSH SALLEN E TEATRIT “MIGJENI”

Mbremjen e se Merkures u shfaq premiera e komedise “Lumturi ne Fukarallek” ne teatrin “Migjeni” …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin