Wednesday , 18 September 2019

“HIV-i NE SYTE E ARTIT”

Ne kuader te javes europjane te testimit te HIV/AIDS Zyra e HIV AIDS ne bashkepunim me Eko Mendje kane organizuar “Hivi ne syte tuaj”. I pranishem ne kete aktivitet mjeku Artan Mesi u shpreh i kenaqur qe te rinjte e shohin Hiv-in me syte e artit.

Nderkohe Mesi u shpreh se te rinjte kane interes te dine me shume mbi Hiv-in.

Ne kete aktivitet te rinjte kishin pergatitur piktura dhe ese per te treguar ne kete menyre se e shohin Hivin,ne nje kendveshtrim tjeter,semundjen e cila cdo vit merr qindra jete njerezish ne bote.

Lexoni dhe kete

“Aaa KUSH ASHT N’DERË” NË TEATRIN “MIGJENI” ME 11 DHE 12 SHTATOR

MjeshtĂ«ri i Madh SandĂ«r Ruçi rikthehet nga Amerika nĂ« ShkodĂ«r pĂ«r tĂ« organizuar recitalin e …