Homazhe prane Varrezave te Deshmoreve

29 Nentori, 70- vjetori i lirimit te vendit edhe kete vit sht festuar vetm nga t majtit n Shkoder dhe veterant e lufts antifashiste nacional lirimtare. Pas nj aktiviteti festiv kinema millenium prfaqsuesit e s majts kan nderuar veprn e bijve t kombit, duke vendosur kurora me lule tek varrezat e dshmorve. Ndrsa m pas kan dhn edhe mesazhet me rastin e ksaj dite.

Por kryetari i LAN pr Shqiprin Rrustem Peci nuk mund t mos kujtonte veprn e diktatorit Hoxha. Festimet n Shkoder si asnj rreth tjetr kan qn t qeta dhe pa shfaqjen e portretit t diktatorit.

Lexoni dhe kete

DITA E LIQENIT TE SHKODRES

E kthyer në traditë tashmë “Dita e liqenit të Shkodrës”  e cila shënon hapjen e …