Homazhe prane Varrezave te Deshmoreve

29 Nentori, 70- vjetori i Ēlirimit te vendit edhe kete vit ėshtė festuar vetėm nga tė majtit nė Shkoder dhe veteranėt e luftės antifashiste – nacional ēlirimtare.  Pas njė aktiviteti  festiv kinema millenium pėrfaqėsuesit e sė majtės kanė nderuar veprėn e bijve tė kombit, duke vendosur kurora me lule tek varrezat e dėshmorėve. Ndėrsa mė pas kanė dhėnė edhe mesazhet me rastin e kėsaj dite.

Por kryetari i LANĒ pėr Shqipėrinė Rrustem Peci nuk mund tė mos kujtonte veprėn e diktatorit Hoxha. Festimet nė Shkoder si asnjė rreth tjetėr kanė qėnė tė qeta dhe pa shfaqjen e portretit tė diktatorit.

Lexoni dhe kete

ADEMI: TE MBLIDHEMI PER TE DISKUTUAR ƇDO GJE QE KA LIDHJE ME VLLAZNINE

Pas dĆ«shtimit tĆ« zhvillimit tĆ« mbledhjes sĆ« AsamblesĆ« sĆ« PĆ«rgjithshme tĆ« klubit Vllaznia, ka reaguar …