Saturday , 24 October 2020

HOMAZHE TE VAKTA PER “BILBILIN E KENGES POPULLORE”

Ne menyre te trishte, ashtu sikurse vitet e fundit te saj, e rrethuar nga pak njerez u percoll per ne banesen e fundit bilbili i kenges popullore qytetare Naile Hoxha.

Koleget dhe artistet Shkodrane shprehen ngushellime per humbjen e zerit te paperseritshem Naile Hoxhen. Teksa denuan mungesen e kujdesit nga ana e institucioneve ne vitet e fundit te jetes se saj

 

Ngushellimet erdhen edhe nga te vetmit perfaqesues lokal, prefekti Paulin Radovani dhe nenkryetarja e Bashkise Emi Koliçi. Ne kete menyre iu dha lamtumira e fundit Naile Hoxhes e cila per 60 vite i dhuroj vendit kenge te paperseritshme.

Lexoni dhe kete

“AHENGU SHKODRAN” NË KOHË PANDEMIE

Qendra Kulturore “PjetĂ«r Gaci” ka organizuar pasditĂ«n e sĂ« enjtes edicionin e radhĂ«s tĂ« “Ahengu …