Saturday , 24 October 2020

HOXHA: ARISHTA NUK DO KISHTE QELLUAR, MUNGESE KOMUNIKIMI

Ruzhdi Arishta per here te fundit ka qene I shtruar ne spitalin psikiatrik ne vitet 1987-1988. Ky konfirmim ka ardhur nga drejtoria e spitalit Psikiatrik Shkoder Valdete Hoxha e cila tha se Ruzhdia nuk perbente rrezikshmeri per te tjeret.

Ne lidhje me ngjarjen e ndodhur 2 dite me pare Hoxha i ve faj menyres se komunikimit teksa thote se nuk ndodhej ne Shkoder pasi ajo do te kishte nderhyre duke qene e sigurte se Ruzhdia donte vetem nje komunikim te qete

Pasditen e s shtuns 52-vjeari Ruzhdi Arishta plagosi me arm komshiun e tij 21-vjear Besar Sherbela e me pas qelloj per vdekje edhe prgjegjsin e grupit t FNSH-s Shkodr oficer Simon Gjeta. Ngjarje te cilat sipas drejtoreshes se psikiatrise mund te ishin parandaluar, por mungesa e profesionalizmit ne komunikim ka quar ne kronologjine e ngjarjeve.

Lexoni dhe kete

100-VJETORI I LINDJES SË SHËN GJON PALIT TË DYTË

Kisha Katolike Shkodër ka organizuar një meshë pasditën e së enjtes me rastin e 100-vjetorit …