Humb jeten ne ujrat e lumit Kir!

Ka tentuar tė kalojė lumin Kir, por rrjedha e ka rrėmbyer e pėr pasojė ka humbur jetėn. Fran Ndoci 65 vjec ėshtė nxjerrė I pajetė nga ujrat e lumit Kir ndėrsa tentoi tė kalonte lumin pėr tė shkuar nė banesėn e tij nė fshatin Bardhaj. Kanė qėnė deshmitarėt e rastit tė cilėt kanė para 65- vjecarin duke u rrėmbyer nga rrjedha e lumit dhe menjėherė kanė njoftuar policinė.

Sipas dėshmitarėve nė vendngjarje I moshuari ėshtė marrė nga rrjedha pėr afro 100 metra, ndėrsa trupi I pajetė ėshtė nxjerrė nga punonjėsi I policies Vehbi Nase I cili rrezikoi tė mbytej pėr shkak tė forcės sė rrjedhes. Ndėrkohė nė vendngjarje ka mbėrritur edhe grupi hetimor I cili ka nisur verifikimin e kufomės, si dhe ka marrė nė pyetje dėshmitarėt nė vendngjarje.

Sipas grupit hetimor rezulton se 65- vjecari nė momentin qė po kalonte lumin ka rrėshqitur dhe nė pamundėsi pėr tė dalė nga uji pėr shkak  edhe tė ftohtit ėshtė marrė nga rrjedha ku edhe ėshtė mbytur. Sipas policisė 65- vjecari po kthehej nga qyteti I Shkodres pėr nė banesė nė fshatin Bardhaj dhe po I binte rrugės sė shkurtėr duke prerė lumin nė kėmbė, rrugė kjo qė ka rezultuar fatalė pėr tė moshuarin, pasi I ka marrė jetėn.

Lexoni dhe kete

ā€œARREST ME BURGā€ PER GJEKSON PUSIN

ā€œArrest me Burgā€ eshte masa e sigurise e caktuar per Gjekson Pusin, i cili akuzohet …