Tuesday , 18 January 2022

Humb jeten ne ujrat e lumit Kir!

Ka tentuar t kaloj lumin Kir, por rrjedha e ka rrmbyer e pr pasoj ka humbur jetn. Fran Ndoci 65 vjec sht nxjerr I pajet nga ujrat e lumit Kir ndrsa tentoi t kalonte lumin pr t shkuar n banesn e tij n fshatin Bardhaj. Kan qn deshmitart e rastit t cilt kan para 65- vjecarin duke u rrmbyer nga rrjedha e lumit dhe menjher kan njoftuar policin.

Sipas dshmitarve n vendngjarje I moshuari sht marr nga rrjedha pr afro 100 metra, ndrsa trupi I pajet sht nxjerr nga punonjsi I policies Vehbi Nase I cili rrezikoi t mbytej pr shkak t forcs s rrjedhes. Ndrkoh n vendngjarje ka mbrritur edhe grupi hetimor I cili ka nisur verifikimin e kufoms, si dhe ka marr n pyetje dshmitart n vendngjarje.

Sipas grupit hetimor rezulton se 65- vjecari n momentin q po kalonte lumin ka rrshqitur dhe n pamundsi pr t dal nga uji pr shkak edhe t ftohtit sht marr nga rrjedha ku edhe sht mbytur. Sipas policis 65- vjecari po kthehej nga qyteti I Shkodres pr n banes n fshatin Bardhaj dhe po I binte rrugs s shkurtr duke prer lumin n kmb, rrug kjo q ka rezultuar fatal pr t moshuarin, pasi I ka marr jetn.

Lexoni dhe kete

AVOKATËT E LEZHËS KUNDËR HARTËS SË RE GJYQËSORE

Edhe avokatët e Lezhës kundështojnë projektin e hartës së re gjyqësore, e cila parashikon shkrirjen …