HUMB JETEN NGA GRIPI 3-VJEARI NGA LEZHA

Nj fmije i vogel nga Lezha sht br viktima e 5 e gripit n vendin ton. 3- vjeari Brandon Zeqja humbi jeten mngjesin e s martes n pediatrin e QSUT-s n Tiran. Lajmi u b i ditur nga Ministria e Shndetsis sipas t ciles 3-vjeari ka patur dhe probleme t tjera shndetesore. Por fillimisht fmija sht trajtuar n Spitalin e Lezhs, por duke par se gjendja e tij shndetesore u prkeqesua u vendos q t drgohet n Tiran.

Mjeku Kastriot Kolmarku thot se voglushi sht paraqitur n urgjencen e spitalit 2 dit m par me t vjedha dhe temperature dhe pas mjekimit q ju b gjendja e tij u permiresua dhe u drgua n shtpi. Por sipas mjekut 3-vjeari sht parqitur srish t nesermen n spital n gjendje t rnd dhe m pas u drgua n Tiran, pasi dyshohej se ishte prekur nga virozat n cipen e trurit.

N pediatrin e Spitalit t Lezhs po trajtohen me dhejtra fmij t prekur nga gripi por q sipas mjekeve gjendja e tyre sht e stabilizuar dhe nuk prbn asnj rrezik pr jeten.

Lexoni dhe kete

TE SHTENAT ME ARME NE LEZHE, ENDE PA AUTOR

Policia ende nuk ka mundur të identikojë përsonin që qëlloi me bresheri arme pasditen e …