Friday , 15 December 2017

HUMBJA E PD-se NUK KALON QETE NE LEZHE

Humbja e Partisë Demokratike në Lezhë në zgjedhjet e 25-qershorit nuk ka kaluar e qetë.Vetëm pak ditë pas zgjedhjeve Kryetari i Bashkisë Lezhë Fran Frrokajmësohet se ju kërkuar doreheqjen e të gjithë drejtoreve si dhe krereve të Njesive Administrative.Një pjese e tyre e kanë paraqitur doreheqjen me shkrim, ndërsa deri më tani vetem Administratori i Balldrenit është zevendesuar.

Këtë njesi administrative tashmë do e drejtoje Sekretari i Degës së PD-së Soviljan Kosova, i cili u prezantua pak ditë më parë nga Kryebashkiaku Frrokaj.Ndërkohe për drejtuesit e tjere të cilët kanë dhënë doreheqjen pak ditë më parë do të jetë kryebashkiaku Fran Frrokaj i cili do të vendose për zëvendësimin e tyre apo jo.Sipas burimeve të gjitha këto lëvizje lidhen me përformancen jo të mire të këtyre drejtuesve çka solli dhe një rezultat të dobet për Partinë Demokratike e cila në këto zgjedhje humbi disa njesi administrative që i kishte bastione të sajë.

Gjithesesi më shuma gjasa muaji shtator do ta gjej Bashkinë e Lezhës me një përformance krejtesisht ndryshe.

Lexoni dhe kete

META URON BASHEN PER 27-VJETORIN E THEMELIMIT TE PD-se, JA ÇFARE I THOTE

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka uruar Lulzim Bashën në 27-vjetorin e themelimit të PD. …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin