Monday , 26 October 2020

HUNGARIA I MERR 1 PIKE ISLANDES

Islanda dhe Hungaria kan ndar pikt pas barazimit 1-1. Ndeshja nisi m mir pr islandezt q rrezikuan me Jon Dadi Bodvarsson. Johann Gudmundsson gjuajti bukur, por portieri Gabor Kiraly, ndali gjuajtjen e tij n minutn e 31-t. Zhvillohej minuta e 39-t kur Islanda fiton penallti. Ishte futbollisti m nj njohur i ksaj kombtareje, Gylfi Sigurdsson, q mori prsipr gjuajtjen dhe shnoi pr 1-0. M kt rezultat u mbyll edhe pjesa e par. N pjesn e dyt hungarezt u futn n loj m t vendosur pr t shnuar. Ata kishin disa raste, por jo t rrezikshme, edhe pse islandezt n tr pjesn e dyt u mbrojtn. U desh t vij minuta e 86-t kur Hungaria shnoi. Ishte Birkir Saevarsson q drgoi topin n rrjetn e tij. Hungaria tashm ka katr pik dhe eshte fare prane kalimit per ne fazen tjeter, ndersa Islanda merr piket e dyte ne kete Europian.

Lexoni dhe kete

HIDHET SHORTI, VLLAZNIA FEMRA PËRBALLË KAMPIONES TURKE

Vllaznia e femrave ka mËsuar emrin e ekipit kundershtar ne turin e pare te Liges …