HYRI PER TE VJEDHE BANESEN, ARRESTOHET NE FLAGRANCE

Nje person ka tentuar te vjedh nje banesë, ndersa eshte arrestuar në flagrancë nga Policia. Ne prangat e policise ka rene Gazmir Baboçi, 39 vjeç, banues në lagjen Nr. 4 Laç Milot.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në lagjen “Kongresi Permetit”, Shkodër, ka hyrë në banesën e shtetasit F. H. 74 vjeç, i cili ky i fundit ka njoftuar policinë pasi ka parë autorin duke hyrë nga dera e banesës.

Menjëherë falë veprimeve të shpejta, është arrestuar në flagrancë nga ana shërbimeve të Komisariatit të Policisë Shkodër.Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, në ngarkim të shtetasit Gazmir Baboçi për veprën penale “Vjedhje”

Lexoni dhe kete

TJETERSIMI I PRONAVE, LIROHET NENKRYETARI I BASHKISE LEZHE

Gjykata e Lezhës vendosi ndryshimin e mases së sigurisë për Nën Kryetarin e Bashkisë Lezhë …