“I DASHURUAR” ME VLLAZNINË, POR PA NJË EKIP!

Ky është Sherif Fregjaj, 26-vjeçari shkodran që të gjithë e thërrasin “Sheri Snajperi”. Kjo për shkak se ai ka pasion sportin e qitjes dhe që në moshën 9-vjeçare merret me këtë sport, duke fituar disa trofe dhe medalje në shtetin grek, atje ku ka jetuar për disa kohë.

Ai ka një apel për kryebashkiaken Ademi, pasi Vllaznia nuk ka nje ekip qitje.

Vllaznia është pjesë e jetës time shton Fregjaj, që thekson se ka pasur oferta nga Tirana por i ka refuzuar sepse dëshiron të luajë vetëm për ngjyrat kuqeblu.

Në mes të janarit nisin regjistrimet për kampionatin e qitjes në vendin tonë dhe për këtë Fregjaj kërkon ndihmën e bashkisë apo sponsorëve të ndryshëm për tu regjistruar në kampionat si sportist i Vllaznisë, duke premtuar triumfin me ngjyrat kuqeblu.

Lexoni dhe kete

FSHF MUND TË ANULLOJË ZHVILLIMIN E NDESHJEVE TË KUPËS

Në mbledhjen e djeshme të UEFA-s me përfaqësuesit e të 55 Federatave anëtare të saj, …