I KERKOJNE VAJZEN 18 VJEE, DHUNOHET 50 VJEARJA

Nje grua nga fshati Rrenja e Veles ne Mirdite eshte dhunuar nga 3 persona te cilet i kane kerkuar asaj vendndodhjen e vajzes saje 18- vjecare. Kujtim Prenga 41 vjec nga fshati Ungrej, i arrestuar nga policia, ne bashkpunim me dy shtetas te tjere te cilet te shpallur ne kerkim, kane shkuar ne banesen e shtetases V.D 50 vjece e cila ishte edhe e semure me epilepsi dhe e kane kercenuar, goditur ne koke me sende te forta dhe me pas lidhur ate duke i kerkuar qe te dorezonte tek ta vajzen e saj 18 vjece shtetasen E.D, e cila ka qene e fejuara e vellait te personit te ndaluar.

Motivi ka qene per ta levizur ate drejt Kosoves, por nuk saktesohet se cili ka qene qellimi final I 3 dhunuesve. Fatmirsisht 18 vjecarja nuk ka qene prezente ne momentin qe ne shtepine e saj ka mberritur kunati dhe dy bashkpunetoret e tij qe edhe i dhunuan te emen.

Pasi nuk ia kane arritur qellimit, i ndaluari Kujtim Prenga dhe dy bashkpunetoret e tij jane larguar nga shtepia e 50- vjecares, e cila ka bere edhe denoncim. Ndaj tre dhunuesve tashme rendon akuza e heqjes se paligjshme e liris. Per kete ngjarje policia ndaloi edhe 42 vjecarin me iniciale T.L banues ne ungrej te lezhes nen akuzen e dhenies se deklarates se rreme.

Lexoni dhe kete

LEZHE, SEKUESTROHEN 95 KG DROGE DHE 11 MIJE EURO

Policia e Lezhës ka goditur një rast tentativë për trafikim të lëndëve narkotike, duke sekuestruar …