Thursday , 20 February 2020

I PESTI PAS 30 QERSHORIT!

Ashtu siç kishte paralajmëruar Partia Demokratike vijon të nxjerrë emra kryebashkiakësh të dënuar më parë dhe që kanë marrë sipas saj mandatin në kundërshtim me ligjin e dekriminalizimit. Sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi tha para mediave se Partia Demokratike i ka kërkuar sot zyrtarisht Prokurorisë së Përgjithshme verifikimin e të kaluarës kriminale të kryebashkiakut të Matit, ish-gardistit Agron Malaj.

Për këtë, PD kërkon heqjen e mandatit për Malaj…

Ky është kryebashkiaku i pestë i denoncuar nga PD pas zgjedhjeve të 30 qershorit.

Lexoni dhe kete

META: GRUSHT SHTETI? NUK DO E LEJOJË

Kreu i shtetit Ilir Meta tha se me ndryshimin e ligjit që i heq kompetencat …