Wednesday , 27 June 2018

“I shpetoi jeten femijes, por prangoset nga policia”

Eglisoni ėshtė vetėm 7 vjec, por pėr shkak tė semundjes mban frymėn falė pompės sė oksigjenit. Mungesa e energjisė e cila ėshtė ndėrprerė nga OSHEE po rrezikon jetėn e vogėlushit. Babai i tij Naim Dyli u arrestua nė Gurin e Zi sepse rilidhi matėsin pėr tu furnizuar me energji elektrike banesėn e tij pėr t’i shpėtuar jetėn tė birit si shkak i njė krize qė atė natė e kishte kapur.

Infermieri I familjes Dyli evidenton faktin se mungesa e energjisė mund ti shkaktojė humbjen e jetės 7- vjecarit. Eglisoni vogėl kėrkon qė ti rikthejnė babain nė shtėpi.

Naim Dyli mbahet prej 3 ditėsh nė paraburgim ndėrsa tė hėnėn gjykata do ti caktojė edhe masėn e sigurisė.

Lexoni dhe kete

ADEMI: TE MBLIDHEMI PER TE DISKUTUAR ƇDO GJE QE KA LIDHJE ME VLLAZNINE

Pas dĆ«shtimit tĆ« zhvillimit tĆ« mbledhjes sĆ« AsamblesĆ« sĆ« PĆ«rgjithshme tĆ« klubit Vllaznia, ka reaguar …