Saturday , 24 October 2020

IKEN GAZMEND DEMBROZI, RIKTHEHET ALFRED CENAJ

Rajoni verior ka pesuar ndryshime rrenjesore ne te gjthe komisariatet e policise. Pas akuzave direkte te ish kryeministrit Sali Berisha drejt shefit te komisariatit te shkodres Gazmend Dembrozi ka reaguar ministria e brendshme.Drejtoria e policise ne Shkoder ka pesuar ndryshime te tjera. Kete te merkure eshte larguar nga detyra shefi I komisariatit te Shkodres Gazmend Dembrozi. Ne vend te tij eshte rikthyer Alfred Cenaj I cili edhe me heret ka qene ne kete pozicion per nje kohe te shkurter. Gazmend Dembrozi gjate kohes qe kanushtruar detyren e shefit te komisariatit ne Shkoder ka patur nje sere incidentesh dhe akuzash. Dembrozi shkaktoj disa perplasje me gazteraet e po ashtu ka qene ne qender te vemendjes per shkak te akuzave te drejtperdrejta te opozites se Gazmend Dembrozi mbronte mbjelljen e droges ne zona te thella te Dukagjinit. Por ministria e mbrojtjes ka menduar qe Dembrozi te marre po kete detyre duke e transferuar ne Puke. Gazmend Dembrozi eshte emeruar ne vend te Hamdi Shullanit I cili me heret ka ushtruar detyren e shefit te komisariatit atje ndersa tashme eshte transferuar ne Kukes.

 

 

Lexoni dhe kete

100-VJETORI I LINDJES SË SHËN GJON PALIT TË DYTË

Kisha Katolike Shkodër ka organizuar një meshë pasditën e së enjtes me rastin e 100-vjetorit …