Saturday , 24 October 2020

ILIR DIBRA, SHUM PRAN PANKINS S ADS?!

Ilir Dibra mund t jet trajneri I ri I Ads s Velipojs. Ai pritet t zr vendin e ln bosh nga largimi I Alban Nogs I cili dha dorheqjen pak dit m par nga kjo detyr. N fakt, skuadra velipojake e ka nj trajner, pikrisht Ilir Canin, por edhe ai duket se pas pak kohsh ka ndr mend t largohet jasht vendit pr arsye familjare dhe prandaj presidentit Alfred Pjetri, do tI duhet t gjej nj trajner tjetr.

Dibra konsiderohet m I mundshmi n kto momente pasi ai pr momentin nuk sht I angazhuar n asnj ekip pas dorheqjes s dhn nga pankina e Vllaznis bashk me Zmijanin dhe Danin. Ish- mbrojtsi I kuqebluve ka drejtuar edhe m par n kategorin e par teksa pr nj periudh kohore ka qen trajner I Trbunit ndrkoh q tashm mund t drejtoj Adn. Megjithat, duhet pritur edhe nj takim I fundit n mes tij dhe presidentit Pjetri pr t zyrtarizuar kt gj.

Skuadra velipojake I ka br nj nisje deri diku t mir kampionatit teksa pas katr javve t para, ka arritur t grumbulloj katr pik por me pak kujdes, ato mund t kishin qen gjasht apo shtat t tilla. Megjithat kjo ka kaluar tashm dhe futbollistt apo dhe drejtuesit e saj po shohin prpara drejt ndeshjes s rradhs q ato do t luajn n Shkodr ndaj ekipit kryesues t kampionatit, Kastriotit t Krujs, ndaj t cilit patjetr q do t krkojn t marrin pik.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA FEMRA MËSON TË ENJTËN KUNDËRSHTARIN E “CHAMPIONS”

Kampionia e Shqipërisë në futboll për femra, Vllaznia e Shkodrës, do të mësojë mesditën e …