Friday , 22 January 2021

ILIR META E QUAN EDI RAMËN ISH-KRYEMINISTËR

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta pasi ndoqi ndeshjen e basketbollit në Shkodër mes Vllaznisë që mposhti Tiranën ka komentuar ndeshjen por edhe kryeministrin Rama. Ai madje kryeministrin aktual e quan Ish-Kryeministri. Duke komentuar pyetjen se a e respekton kryeministrin aktual si nje ish-basketbollist, Meta tha…

Sa i përket ndeshjes ai u shpreh se nuk ishte as me Vllazninë as me Tiranën, por kuqezi. Ndersa theksoi se lojërat me dorë kanë nevojë për mbështetje.

Presidenti Meta ishte i pranishëm në pallatin e sportit ku ndoqi ndeshjen e basketbollit Vllaznia – Tirana. Ai në këtë ndeshje ishte i shoqëruar nga Kryetarja e Bashkisë Shkodër Voltana Ademi dhe ish deputeti i LSI-së Agron Çela.

Lexoni dhe kete

PËRMBYTJET, REAGON EDHE PD SHKODËR

Për situatën e përmbytjeve në Bashkinë Shkodër ka reaguar edhe kreu i PD Shkodër, Xhevdet …