Friday , 17 September 2021

Imzot MASSAFRA: ENVER HOXHA DONTE TE NA SHKATERRONTE

Ne Festen e zojes se paperlyer Arqipeshkevi metropolitan Shkoder- Pult imzot Angelo Massafra dha nje mesazh te forte lidhur me 8 dhjetorin e 25 viteve me pare. Ti Enver Hoxha ke dashur te na shkaterrosh por ne arritem te fitojme lirine dhe besimin, dhe sot festojme zojen e pa perlyer qe simbolizon dashuri tha Arqipeshkevi.Massafra u lut per shpirtin e monsinjor Rrok Mirdits e po ashtu vleresoj si n e ngjarje te jashtezakonshme q Papa Francesku nga kryeqendra e katoliizmit shpalli vitin e mshirs. Viti Jubilar i Mshirs i shpallur nga Papa Francesko deri m 20 Nntor t 2016, esht i 30 n historin e Kishs Katolike e pr her t par me nj teme dedikuar Mshirs e Faljes.

Lexoni dhe kete

LËKUNDJE TËRMETI NË VERI TË VENDIT

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë mesditën e kësaj të mërkurë në qytetin e Shkodrës. …