Sunday , 17 December 2017
Breaking News

INAGUROHEN KEMBANAT NE FAMULLINE E SHEN PJETRIT DHE SHEN PALIT

Mesha e kesaj te merkure ka qene e vecante per besimtaret katolike te Malesise se Madhe. Ne famulline e Shen Pjetrit dhe Shen Palit ne zonen e Bajzes eshte mbajtur nje meshe e cila iu kushtua bekimit dhe vendosjes se kembanave te kompanielit te kesaj famullie. Mes shume besimtareve te pranishem ne kete meshe, arqipeshkvi i dioqezes Shkoder- Pult, imzot Angelo Massafra, tha se per te qene te shenjte duhet qe te jemi njerzit e Zotit dhe te mbrojme fene.

Ndersa, famullitari i zones se Bajzes, Aleksander Tanushi vleresoi vendosjen dhe bekimin e kembanave te kompanielit, duke e konsideruar ngjarje te rendesishme per besimtaret e krishtere te kesaj zone.

Ky investim ne famulline e Shen Pjetrit dhe Shen Palit ne Bajze te Malesise se Madhe u konsiderua edhe si nje dhurate per besimtaret katolike ne prag te festave te Krishtlindjes dhe te fundvitit.

Lexoni dhe kete

“LUMTURI NE FUKARALLEK” MBUSH SALLEN E TEATRIT “MIGJENI”

Mbremjen e se Merkures u shfaq premiera e komedise “Lumturi ne Fukarallek” ne teatrin “Migjeni” …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin