Saturday , 26 September 2020

INAGUROHET SHTEPIA E TE MOSHUARVE SHKODER

Ministrja e Shëndetësisë dhe cështjeve Sociale Ogerta Manastirliu e shoqëruar nga Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, inspektuan përfundimin e rikonstrukcionit të Shtëpisë e të Moshuarve Shkodër. Do ketë një rishtrirje të investimeve në përkujdesin ndaj të moshuarve. Ndërsa në lidhje me aplikimin e kujdesit ndaj moshës së tretë në shtëpi. Manastirliu u shpreh se tashmë është buxhetuar.

Manastirliu foli edhe per arrestimin e mjekeve ne Shkoder ajo u shpreh se cdo gje eshte ceshtje e organeve te drejtesise.

Shtepia e te moshuarve Shkoder me nje kapacitet prej 65 personave ne te cilen aktualisht jane rreth 45 eshte rikonstruktuar plotesisht me fondet e Ministrise se perkujdesit social.

Lexoni dhe kete

PROTESTA E MJEKËVE PËR 4 KËRKESA

Mjekët dhe infermierët kanë mbajtur këtë të enjte një protestë të heshtur një orëshe tek …