Monday , 25 October 2021

INAUGURIMI I MOZAIKUT TE ZOJES SE SHKODRES

Eshte inauguruar paraditen e kesaj te Shtune mozaiku i Zojes se Shkodres ne Shenjtoren e Zojes se Keshillit te Mire ne qytetin e Shkodres. Para inaugurimit te mozaikut te Zojes se Shkodres u mbajt Mesha e Shenjte nga arqipeshkvi i dioqezes Shkoder-Pult, imzot Angelo Massafra. Pas meshes, imzot Angelo Massafra foli rreth ketij mozaiku, qe eshte nje dhurate e familjes Kakia.

Ndersa per realizuesin e ketij mozaiku, Franc Paci, ishte nje deshire e madhe punimi i kesaj ekspozite.

Inaugurimi i mozaikut te Zojes se Shkodres vjen ne kuader te Lumnimit te 38-te Martireve, te persekutuar gjate diktatures komuniste.

Lexoni dhe kete

“GISHTËZAT”, SHFAQJE PËR FËMIJË NË AMBIENT TË HAPUR

E kishin përgatitur shfaqjen që të jepet në teatrin “Migjeni”, një shfaqje për fëmijë, me …