INCIDENTET NË PROTESTËN PARA PD, BERISHA THIRRET NË PROKURORI

Ish kryeministri Sali Berisha ka qenë këtë të enjte në prokurori për të dëshmuar për incidentet e regjistruara në protestën para selisë së PD.

Pas deklarimit në prokurori, Berisha tha se Basha është politikani i lidhur me vrasës dhe fondamentalistë dhe se në prokurori u thirr me urdhër të Edi Ramës.

Ndërkohë, Berisha ftoi demokratët në takimin që do të mbajë të dielën në Shkodër në pallatin e sportit.

Sipas Berishës, revolucioni nuk ndalet dhe selia do i kthehet Partisë Demokratike.

Lexoni dhe kete

ANËTARËSIMI I SHQIPËRISË NË BE

Kryetari i Komitetit të Jashtëm të Parlamentit Evropian, David Mcallister, u shpreh se Parlamenti Evropian …