Monday , 25 October 2021

“INTEGRIMET E LETERSISE SHQIPTARE BRENDA VETES”

Eshte zhvilluar mbremjen e se Premtes ne bibloteken “Marin Barleti” te qyteti te Shkodres takimi i dyte i Festivalit Letrar te Shkodres, per edicionin e 9-te. I ftuar ishte shkrimtari i njohur Haxhi Shabani dhe tema e takimit ishte “Integrimet e letersise shqiptare brenda vetes”. Shkrimtari Shabani tha se ideja e ketij takimi eshte krijimi i komunikimit mes letersise qe krijohet ne Ulqin dhe asaj ne Shkoder.

Ai theksoi se autoret shqiptare qe kane dal nga trevat etnike te shqiptareve nuk jane te pakte ne kohet e fundit.

Ne kete takim ishin te ftuar edhe shkrimtare te qytetit te Shkodres dhe anetaret te biblotekes “Marin Barleti”, te cilet diskutuan bashke me shkrimtarin Shabani rreth tematikave te librave te tij.

Lexoni dhe kete

“GISHTĂ‹ZAT”, SHFAQJE PĂ‹R FĂ‹MIJĂ‹ NĂ‹ AMBIENT TĂ‹ HAPUR

E kishin pĂ«rgatitur shfaqjen qĂ« tĂ« jepet nĂ« teatrin “Migjeni”, njĂ« shfaqje pĂ«r fĂ«mijĂ«, me …