Tuesday , 18 January 2022

INTEGRIMI I SHQIPËRISË NË BE, FLET AMBASADORI ITALIAN

Nga Shkodra, ambasadori i Italisë në vendin tonë, Fabricio Bucci, ka shprehur keqardhjen për faktin se as kësaj here Shqipërisë nuk iu çelën negociatat me BE-në.

Besoj se jemi gati dhe nuk duhet të dorëzohemi, sepse nuk është më një çështje nëse Shqipëria do të hyjë, por kur do të hyjë tha ambasadori italian.

I pyetur pse ka ardhur kjo përgjigje negative për Shqipërinë, ai shtoi…

Ai u ndal për të folur edhe për Reformën në Drejtësi…

Sipas ambasadorit italian, të kesh një drejtësi rezultative që funksionon është në interes të gjithë shqiptarëve, edhe vetë forcave politike, mazhorancës apo opozitës.

Lexoni dhe kete

KRYESIA E PD PËRJASHTON SALI BERISHËN NGA PARTIA

Kryesia e PD ka përjashtuar nga Partia Demokratike ish-kryeministrin Sali Berisha dhe disa anëtarë të …