INTERESIM I MADH I TIFOZĖVE PĖR NDESHJEN ME KUKĖSIN

Ndeshja e parė e kampionatit, ajo qė do tė luhet tė enjten nė orėn 19.00 nė stadiumin “Loro Boriēi” ndaj Kukėsit, po pritet me shumė interes nė Shkodėr. Tifozėt pasi kanė lėnė mėnjanė tashmė takimet e kombėtares shqiptare, kanė nisur tė pėrgatiten pėr sfidėn e parė tė kampionatit. Fakti qė do tė luhet ndaj Kukėsit, njė ekip i cili kėto sezonet e fundit ka qenė gjithnjė pretendent pėr titullin kampion, e bėn edhe mė interesante kėtė pėrballje.

Skuadra shkodrane e drejtuar nga trajneri Armando Cungu ka kohė qė pėrgatitet pėr kėtė ndeshje. Ajo natyrisht qė do tė synojė fitore por vetė tekniku i kuqebluve ka kėrkuar edhe mbėshtetjen e tifozėve shkodranė. Kėta tė fundit pritet tė jenė tė shumtė nė shkallėt e stadiumit pėr tė mbėshtetur skuadrėn e tyre tė zemrės. Kjo tregohet edhe nga interesi qė kanė shfaqur nė blerjen e biletave tė cilat kanė nisur tė shiten qė pasditen e sė martės nė tė njėjtat sportele ku janė shitur edhe biletat e ndeshjeve tė kombėtare.

Meqėnėse ėshtė ndeshja e parė e kampionatit, natyrisht qė me interes pritet tė mėsohen edhe disa detaje tė tjera se kush do tė bėjė shkelmimin e parė tė topit dhe shumė gjėra tė tjera. Impianti i ri sportiv natyrisht qė tashmė ėshtė njė vend ku tashmė emocionet e ndeshjeve do tė jenė edhe mė tė mėdha dhe pėr kėtė arsye, priten rezultate pozitive tė Vllaznisė. Natyrisht qė nuk do tė jetė e lehtė, edhe sepse kalendari  i ndeshjeve tė para tė kampionatit ėshtė i vėshtirė megjithatė kuqeblutė kanė treguar herėpashere se mund t’ia dalin dhe kėtė gjė do tė tentojnė edhe nė takimin e nesėrm.

Lexoni dhe kete

LOJTARƋT E VLLAZNISƋ NƋ QENDƋR TƋ MERKATOS

Pezullimi pĆ«r momentin i procesit tĆ« Ankandit tĆ« Klubit tĆ« Futbollit Vllaznia, duket se ka …