Sunday , 8 December 2019

INTESA SANPAOLO SEMINAR PER GRATE NE BIZNES

Banka Europiane pėr Rindėrtim dhe Zhvillim dhe Intesa Sanpaolo Bank nė Shqipėri kanė zhvilluar nė Shkodėr njė seminar pėr gratė nė biznes me qėllim promovimin e pjesėmarrjes sė grave sipėrmarrėse nė ekonomi. Drejtuesja e departamentit te biznesit te vogel ne banken Intesa Sanpaolo tha se risite ne kete bake jane te medha me ne fokus grate

 

Po ashtu grate jane me te kujdesshme ne dhenien apo shlyerjen e kredive, ndersa Intesa ka 46% te klienteve femra

 

Programi ofron kėshillim, trainim dhe mbėshtetje afatgjatė pėr t’i ndihmuar gratė sipėrmarrėse tė kenė akses nė njohuritė tė cilat janė faktor kyē pėr rritjen. Programi mbėshtetet njėkohėsisht nga qeveritė pėrkatėse tė Italisė, Suedisė, Luksemburgut dhe nga Fondi Special i Aksionerėve tė BERZH. Qė prej fillimit tė operacioneve nė Shqipėri, BERZH ka investuar gati 1 miliard euro nė 70 projekte nė sektorė tė ndryshėm tė ekonomisė sė vendit. Banka Intesa Sanpaolo Albania renditet e treta sa i takon aseteve nė Sistemin Bankar Shqiptar, duke qėnė prezenteme 32 degė nė 12 qytete dhe shėrbyer rreth 165,000 klientėve. Shkodra hapi siparin e nje sere seminaresh qe do te zhvillohen net e gjithe vendi.

Lexoni dhe kete

11,493 BIZNESE TE VOGLA KALUAN NE TVSH, PA KOSTO

Administrata tatimore njofton se kalimi i biznesit tĆ« vogĆ«l nĆ« skemĆ«n e TVSH-sĆ« Ć«shtĆ« njĆ« …