ISHP ne Shkoder inspekton sigurine e shendetit ne pune

Inspektoriati Shteteror i Punes ka rritur inspektimet sidomos nė drejtim tė sigurisė dhe shendetit nė punė tė punonjėsve ndėrsa nuk kanė munguar edhe penalizimet pėr subjektet qė nuk kanė marrė masat e nevojshme. Deklarata ėshtė bėrė nga drejtori I pėrgjithshėm I ketij inspektoriati Dritan Ylli gjatė trajnimit tė zhvilluar nė Shkoder me inspektorėt e punės mbi “Zbatimin e ligjit tė ri tė Inspektoriati Shteteror i Punes”.Nė metropolin verior ėshtė zhvilluar trajnimi me trupėn inspektuese te degeve rajonale te Shkodres, Lezhes, Kukesit dhe Dibres per rregulloret e reja te sigurise dhe shendetit ne vendet e punes. Qėllimi  kėtij trajnimi ka qėnė rritja e aftėsisė profesionale pasi ėshtė prioritet pėr tė garantuar nje sistem inspektimi te besueshem, profesional dhe efektiv

Lexoni dhe kete

MBETJET NE VELIPOJE, ADEMI I PERGJIGJET BUSHATIT

Pas postimit pĆ«r mbetjet nĆ« zonĆ«n e VelipojĆ«s nga ministri i jashtĆ«m dhe njĆ«kohĆ«sisht deputet …