Wednesday , 20 June 2018

ISHP ne Shkoder inspekton sigurine e shendetit ne pune

Inspektoriati Shteteror i Punes ka rritur inspektimet sidomos nė drejtim tė sigurisė dhe shendetit nė punė tė punonjėsve ndėrsa nuk kanė munguar edhe penalizimet pėr subjektet qė nuk kanė marrė masat e nevojshme. Deklarata ėshtė bėrė nga drejtori I pėrgjithshėm I ketij inspektoriati Dritan Ylli gjatė trajnimit tė zhvilluar nė Shkoder me inspektorėt e punės mbi “Zbatimin e ligjit tė ri tė Inspektoriati Shteteror i Punes”.Nė metropolin verior ėshtė zhvilluar trajnimi me trupėn inspektuese te degeve rajonale te Shkodres, Lezhes, Kukesit dhe Dibres per rregulloret e reja te sigurise dhe shendetit ne vendet e punes. Qėllimi  kėtij trajnimi ka qėnė rritja e aftėsisė profesionale pasi ėshtė prioritet pėr tė garantuar nje sistem inspektimi te besueshem, profesional dhe efektiv

Lexoni dhe kete

SIGURIA NE ZONAT TURISTIKE GJATE SEZONIT TE VERES

PĆ«r tĆ« menaxhuar sigurinĆ« nĆ« zonat turistike, Policia e ShkodrĆ«s ka angazhuar 131 punonjĆ«s policie …