Saturday , 26 September 2020

ISHSH, 900 INSPEKTIME N PIKAT TURISTIKE T QARKUT SHKODR

Inspektoriati Shtetror Shndetsor ka kryer 900 inspektime n zonat turistike t Qarkut Shkodr, ndrsa jan marr edhe 27 masa administrative. Nj fakt i till u b i ditur nga Kryeinspektori i Inspektoriatit t Shndetsis Shkodr Denis Malevi, i cili tha se kto aksione po zhvillohen n kuadr t garantimit t nj sezoni turistik cilsor.

Inspektoriati Shtetror i Shndetsis ka zhvilluar aksione gjat muajve t vers, kryesisht n pikat turistike bregdetare dhe ato malore. Kontrollet e ktij inspektoriati filluan gjat muajit Prill, ndrsa do t vijojn deri n prfundim t sezonit tursitik.

Lexoni dhe kete

PROTESTA E MJEKËVE PËR 4 KËRKESA

Mjekët dhe infermierët kanë mbajtur këtë të enjte një protestë të heshtur një orëshe tek …