Breaking News

ISMAIL MUÇEJ, NJE JETE NE SHERBIM TE DIJES

Një aktivitet kushtuar Ismail Muçej është zhvilluar pasditën e së dielës në qytetin e Shkodrës. Ismail Muçej, një jetë në shërbim të dijes ishte aktiviteti që nxirrte në pah vlerat e kësaj figure të njohur në Shkodër. Drejtori i medresës “Haxhi Sheh Shamia”, Kujtim Dervishi, thotë se Muçej ka dhënë një kontribut në shërbim të kultures, dijes dhe bësimit islam.

Ndërsa, për n/kryetarin e Këshillit të Qarkut Shkodër, Maxhid Cungu, ai ka qenë model i një njeriu të edukuar.

Në këtë aktivitet merrnin pjesë figura të njohura të artit në Shkodër, si edhe miq dhe të afërm të Muçej.

 

Lexoni dhe kete

NJE DITE KUSHTUAR FEMIJEVE ME AFTESI NDRYSHE NE LEZHE

Një ditë ndryshe për femijet me aftesi ndryshe. Chef Alfred Marku, kuzhinieri i njohur lezhjan, …