Friday , 15 November 2019

ISUFI DOREHIQET NGA VLLAZNIA

Atė qė e kishte paralajmėruar mbrėmjen e sė hėnės nė “Sport Arena”  Isuf Isufi e ka bėrė realitet mesditėn e sotme. Nė njė konferencė pėr shtyp, ai ka deklaruar dorėheqjen e tij nga posti I zėvendėspresidentit tė klubit Vllaznia. Para se ta bėntė kėtė gjė, ka organizuar njė takim me futbollistėt shkodranė tė ekipit me tė cilėt ėshtė pėrshėndetur dhe I ka falenderuar pėr bashkėpunimin tre mujor qė kanė patur. Mė pas, para kamerave ka dhėnė edhe arsyet e dorėheqjes sė tij…..Nė kėtė mėnyrė, tashmė duket se periudha e “Gea Sport” tek Vllaznia ka marrė fund. Isufi ishte personi I fundit qė largohet por ndoshta jo I duhuri sepse gjatė kėsaj periudhe qė ka mbajtur postin e zėvendėspresidentit tė klubit, ka bėrė maksimumin e tij pėr njė ecuri tė suksesshme tė skuadrės.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA “HUMB” HYGOR, POR “GJEN” GLIGOROV

Kampionati i KategorisĆ« Superiore Ć«shtĆ« ndĆ«rprerĆ« pĆ«r shkak tĆ« ndeshjeve tĆ« kombĆ«tares shqiptare por tek …