Wednesday , 21 October 2020

ITALIA FITON DHE KUALIFIKOHET

Italia ka shnuar fitore edhe n takimin e dyt t kampionatit evropian n kuadr t grupit E. Italiant triumfuan n stadiumin Municipal t Toulouse kundr Suedis me rezultat minimal 1:0, fale nj goli n minutat t fundit t Eder. Suedezt dominuan gjat 45 minutave t para t takimit, por nuk arritn t krijojn ndonj rast q vlen t prmendet. N ann tjetr, Azurrt me mbrojtje t elikt u munduan q t shfrytzojn ndonj hapsir prmes kundrsulmeve, por nuk ia arritn dot dhe pjesa e par prfundoi pa gola. Italiant n pjesn e dyt u treguan m kmbnguls n shnimin e golit t par t takimit dhe kt ia arritn n minutat e fundit t takimit. Rastin m t mir t ndeshjes para realizimit t golit e fitore e patn t besuarit e trajnerit italian, Antonio Conte, kur n minutn e 72-t t ndeshjes e goditn shtylln horizontale prmes Marco Parolo. Kur pritej t prfundonte takimi, Eder me nj aksion personal kaloi mbrojtjen e suedezve dhe shnoi gol n minutn e 88-t takimit dhe kshtu, vulosi rezultatin prfundimtar, 1-0 pr Italin. Pas ksaj fitore, Italia mbetet ne krye grupit E me gjasht pik, ndrsa Suedia ndodhet n vendin e trete me nj pik.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA NË PRITJE TË STARTIT, POR SHQETËSON COVID-19

Java e ardhshme pritet të jetë vendimtare për futbollin shqiptar. Mes klubeve dhe Qeverisë pritet …